کد خبر:2703
پ
۲۸۹۲۵۰_۵۲۴
در جلسه منتخبین مردم فارس با نماينده ولي فقيه در استان فارس مطرح شد:

آیت الله دژکام: نمایندگان جدید استان در قله بودن فارس را باید نشان بدهند

نشست مشترک ۱۸ نماینده منتخب استان فارس در دوره جدید مجلس شورای اسلامی با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار شد.

پیشنهاد شورای مشورتی راهبردی استان فارس با حضور نخبگان و نمایندگان

به گزارش برترین نشر، در نشست مشترک ۱۸ نماینده منتخب استان فارس در دوره جدید مجلس شورای اسلامی با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس، محمد حسین روزیطلب رئیس شورای اعتلاف نیروی های انقلابی فارس پس از ارائه گزارشی از چگونگی تشکیل این شورا در شهرستان های استان گفت:

مردم با بصیرت افرادی را انتخاب کردند تا در مجلس شورای اسلامی پیرو رهنمود های رهبر انقلاب، نماینده و ناظر از طرف مردم باشند.

به عقیده ما پیروزی شورای اعتلاف با اراده خدا صورت گرفت.

انتظار می رود تا منخبین مردم با تصمیمات و اعمال صحیح خودشان این فضای نا امیدی در بین مردم تبدیل امید کنند.

وی در توصیه ای به منتخبین ارتباط بیشتر با مردم به خصوص طبقه مستضعف جامعه، بررسی نقاط ضعف حوزه انتخابیه، تشکیل گروه های کارشناسی در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره تا قبل از شروع دوره جدید مجلس را درخواست و عنوان کرد.

روزیطلب در ادامه؛ تشکیل شورای مشورتی راهبردی استان با حضور نمایندگان، نخبگان استان در محضر نماینده ولی فقیه در استان فارس به صورت فصلی را پیشنهاد داد تا از این طریق همدلی، هم اندیشی و استخراج مصلحت برای افزایش راهبرد موثر صورت بگیرد تا استان فارس بدین وسیله به جایگاه حقیقی خود برسد.

ابراهیم عزیزی یکی از منتخبین مردم شیراز در این جلسه با تشکر از مردم بابت شرکت در انتخابات و تبریک ماه مبارک رجب، خلق حماسه ای عظیم را با خدمت صادقانه به مردم عزیز عنوان کرد و گفت: ارتباط موثر باید بین نمایندگان، نخبگان و اقشار مختلف مردم ایجاد شود و باید با وحدت و همدلی تصمیمات صحیح صورت بگیرد و مشکلات حل بشود.

وی استان فارس را نیازمند تحول در زیر ساخت ها و توجه ویژه دانست و بیان کرد: فارس اگر میخواهد در قله باشد باید حداکثر استفاده را از مجلس نماید. امروز در صنعت ریلی عقب ماندگی داریم و باید تلاش کنیم جایگاه صنعت را ارتقا دهیم و نیاز های اساسی مانند “آب” را حل کنیم.اعتماد مردم به نمایندگان مجلس خدشه دیده و باید ارتباط با مردم افزایش می یابد.

عزیزی در آخر یادآور طرح فراموش شده اتصال استان فارس به خلیج فارس برای جبران کمبود آب شد.

دیگر نمایندگان نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختندکه محوریت آن ها وحدت، اقتصاد استان، بررسی نیاز، فرصت و تهدیدات مناطق فارس، ارتباط با مردم و حل مشکل اشتغال بود.

حجت الاسلام و المسلمین ملک مکان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان فارس بر ارتباط مستمر نمایندگان مجلس با ائمه جمعه شهرستان ها و استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه تاکید کرد.

آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس با تبریک استان فارس و منتخبین مجلس شورای اسلامی گفت: در این انتخابات جلوه های ارزشمند اخلاقی شاهد بودیم. این ارزش اخلاقی است که کار بعضی از عزیزان داشته است و بزرگوارانی که انتخاب شدند نیز باید کسانی که انتخاب نشده اند ولی نیروی متخصص و ارزشی و انقلابی هستند را حمایت کنند و از کمک آنها بهره مند شوند و فضا به گونه ای سخت نشود که گویی اگر کسی رای نیاورد دیگر کاری از او بر نمی آید و کنار رود.این قضیه را به عنوان یک ارزش اخلاقی که در استان ما جلوه گر شده است شکرگذار باشیم و رواج دهیم.

نماینده ولی فقیه در فارس تبریک کاندیداهایی که رای نیاورده اند به منتخبین را کاری بسیار ارزشمند خواند گفت: این عمل موجب وحدت و رفع کدورت می شود وی افزود:

اگر بخواهیم بگوییم صرفا نظام مردم سالاری ما مثل جاهای دیگر دنیا است فضیلتی بر آنها نداریم اما اگر این اخلاق حسنه و نیکو را جلوه گر کنیم احترامی که ایجاد می کند در دنیا این است که بقیه طرفدار مکتب، مرام و مذهب ما می شوند.

اینکه با این رفتارهای اخلاقی یک نفر در عالم هدایت شود چقدر ارزش دارد و توقع بنده این است که رسانه ها هم به این ارزش های اخلاقی بپردازند و لابلای این همه اخبار یاس آور و منفی، به این امور هم بپردازند.

وی ادامه داد:گاهی حرف ما حق است ولی روش ارائه آن اخلاقی نیست و گوش نمی دهد. شما نمایندگان جدید استان در قله بودن فارس این را باید نشان دهید.

آیت الله دژکام منتخبین مردم را دعوت به نظم در امور زندگی کرد و افزود: نظم، برنامه ریزی است. وقتی انسان کاری به عهده می گیرد در ابتدای کار بسیاری از کارها به ذهنش می آید که می شود انجام داد و این می شود یعنی امکان کار از نظر منطقی و فلسفی اما کدام کار انجام می شود؟

آن کاری که متمرکز شویم، در مورد آن فکر کنیم، برنامه بریزیم و پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم

وی تصریح کرد: امروز فرصتی است برای شما که برنامه ریزی کنید.جا دارد در این فرصت بین انتخاب شدن تا زمانی که وارد مجلس می شوند عزیزان برنامه ریزی کنند. برنامه ریزی غیر از ایده پردازی است.

آمال و امانی را در ذهن مردم نباید زیاد کنیم ،برنامه محاسبه کارشناسانه دارد که می شود در این مدت ۴ سال به سرانجام رساند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با عنوان اینکه اگر تفرقه میان نمایندگان مردم فارس ایجاد شود هیچ گاه باد موافق به پرچم استان ما نمی وزد اظهار داشت: این را می دانیم اما به راهکار ایجاد وحدت هم باید فکر کنیم.به نظر بنده می رسد وقتی مسائل را ریز و جزئی می کنیم، وحدت در ریز مسائل معمولا ایجاد نمی شود چون سلیقه ها متفاوت است و باید در یک امور کلی که مربوط به منافع راهبردی استان است وحدت داشته باشیم.

جاهایی در سطح پایین تر مجال برای اینکه دیگران نظر خود را اعلام کنند وجود داشته باشد تا پیگیری کنند چون هر نماینده ای حوزه انتخابی خود را دارد و توقعاتی مردم منطقه از او دارند و نمی شود همه چیز را در یک تصیم گیری منحصر کنیم و ۱۸ نگاه است اما این ۱۸ نگاه در یک خطوط کلی که مربوط به منافع راهبردی استان است می تواند با هم مشترک باشد.

وی از تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مجلس خبرگان رهبری را لازم دانست تا قدرت خوبی در سطح ملی بتواند پیگیر مسائل استان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس پیشنهاد تشکیل شورای راهبردی را بسیار طرح خوبی دانست و گفت: طبیعتا اعضای ثابت این شورا ۱۸ نماینده مردم هستند شما عزیزان این شورا را ایجاد و حمایت کنید و بنده و جامعه روحانیت کمک می دهیم تا شورای راهبردی با حضور متخصصان و صاحب نظران استان فارس از نگاه های سیاسی شکل گیرد و بتوانیم در آنجا مصالح استان را با کمک یکدیگر پیگیری کنیم.

آیت الله دژکام تصریح کرد: تصمیم گیری هایی که در سطح ملی انجام می شود نقش ما به اندازه استان بزرگ فارس نیست و این نقش را باید ارتقا دهیم. بنده بارها گفته ام که نیروهای ردیف اول خود را از فارس باید بفرستیم.در استان نیروهایی داریم که در حد نیرو و چهره ملی باشد.

وی با بیان اینکه فارس دارای ظرفیت های بسیاری در زمینه های گوناگون است افزود: باید کمک دهیم برای اینکه فارس نقش خود را در تمدن سازی و جامعه پردازی ایفا کند.فارس ظرفیت تمدن سازی دارد و این ظرفیت اگر بخواهد آشکار شود باید چهره های تصمیم ساز و تصمیم گیر در سطح ملی از بین ما مشخص شود.

برترین نشر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید