کد خبر:2779
پ
۱۳۹۸۱۲۲۱۱۰۳۴۴۲۴۰۳۱۹۸۹۱۳۱۴

شمار مبتلایان به کرونا در استان فارس به ۱۷۰ نفر رسید / ۶ نفر جان باختند

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۱۹ مورد جدید به شمار بیماران استان فارس اضافه شده که بر این اساس تعداد ۱۷۰ نفر در این استان به این بیمار مبتلا شدند و ۶ نفر جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری برترین نشر از شیراز، براساس اعلام رسمی وزارت بهداشت در مجموع تاکنون ۹ هزار مورد قطعی ابتلا به بیماری کرونا در کشور ثبت شده که از این تعداد  ۳۵۴ مورد جان باختند و  تاکنون ۲ هزار و ۹۵۹ نفر از بیماران بهبود یافته شده‌اند.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ۱۹ مورد جدید به شمار بیماران استان فارس اضافه شده که بر این اساس تعداد ۱۷۰ نفر در این استان به این بیمار مبتلا شدند. به گفته عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  تاکنون ۶ نفر در استان فارس به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

کرونا ویروس

به گفته وی از ۶ نفر فرد مبتلای جان باخته، دو نفر مبتلا به بیماری قلبی و عروقی و ۴ نفر دیگر مبتلا به بیماری دیابت بوده‌اند، بنابراین افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن باید دقت بیشتری در رعایت نکات بهداشتی انجام دهند.

براساس اعلام همتی ۶۰ درصد از مبتلایان مرد و ۴۰ درصد زن بودند و بیشترین موارد ابتلا در فارس، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و پس از آن در گروه سنی ۵۰  سال و بالاتر قرار دارند.

برترین نشر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید