کد خبر:2835
پ
۵۴۰۹۴۷۳

پیگیری اعتبار ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع)

معاون فرهنگی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) تسریع ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع) را خواستار شد و از اصحاب رسانه و اعضای ستاد دهه کرامت درخواست کرد در این زمینه مطالبه‌گر باشند.

به گزارش برترین نشر از فارس:  حجت‌الاسلام احمد سلامی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد بزرگداشت دهه کرامت با اشاره به بیماری کرونا و تاثیر آن بر برنامه‌های دهه کرامت اظهار داشت:

امسال بیشتر برنامه‌ها در فضای مجازی انجام می‌شود و هدف اصلی این است که چراغ دهه کرامت با وجود بیماری کرونا و شرایط ویژه‌ای که ایجاد کرده روشن نگه داشته شود. 

وی با بیان اینکه هدف از انجام برنامه‌ها و بزرگداشت دهه کرامت این است که توجه به ساحت مقدس احمدبن‌موسی(ع) به عنوان دغدغه متولیان امر شود، گفت: اگر این موضوع محقق شود دستگاه‌های مختلف و متولی برگزاری دهه کرامت مسیر خودشان را پیدا می‌کنند. 

معاون فرهنگی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) تاکید کرد: باید برنامه‌های دهه کرامت به گونه‌ای باشد که مردم جامعه در مسیر معرفت‌افزایی نسبت به این امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع)  قرار گیرند. 

سلامی با بیان اینکه یکی از راه‌های افزایش معرفت نسبت به حضرت شاهچراغ(ع) در سطح ملی و استانی و حتی جهانی ساخت سریال این حضرت بود، تصریح کرد: تامین بودجه این سریال با وجود انجام کارهای مقدماتی برای شروع، دچار مشکل شده و تا زمانی که مطالبه‌گری ما اعضای دهه کرامت و دستگاه‌ها و فعالان فرهنگی نباشد، این امر اتفاق نمی‌افتد. 

معاون آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با بیان اینکه اصحاب رسانه می‌توانند این موضوع را در سطح ملی پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: بسیاری از کسانی که در استان می‌توانستند در زمینه تامین مالی این سریال را کمک کنند، اقدامی در این جهت انجام ندادند و اصحاب رسانه می‌توانند این موضوع را دنبال کنند. 

وی در پایان با بیان اینکه بنای برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر در امسال تعاملات برون سازمانی و اجرای برنامه‌های مشترک است، از دستگاه‌های عضو ستاد دهه کرامت درخواست کرد که در برنامه‌ها برنامه مشترک را هدف‌گذاری و اجرا کنند. 

حجت‌الاسلام غلامحسین نیازی، نماینده اداره کل میراث فرهنگی استان فارس نیز در این نشست پیشنهاد برگزاری فم تورها یا سفرهای ارزان قیمت با هدف آشناسازی، را بین ۳ شهر مشهد، قم و شیراز پیشنهاد داد.

وی هدف این برنامه را آشنایی بیشتر خدام حرم رضوی و حضرت معصومه(س) با شیراز اعلام کرد که به معرفی بیشتر حرم احمدبن‌موسی(ع) منتج می‌شود. 

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس ضمن اعلام برنامه‌های این اداره کل در ایام دهه کرامت که از جمله آنها تخفیف مراکز اقامتی و مراکز گردشگری بود، اعلام کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توان موجبات بیشتر سفر به استان فارس و تقویت گردشگری مذهبی شود، احیای طریق‌الرضا در استان فارس است که باید ادارات راه و شهرسازی در این زمینه اقدام کنند. 

حجت‌الاسلام صفری، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان فارس نیز در این نشست از اجرای برنامه‌های بقاع متبرکه در این ایام در فضای مجازی خبر داد و گفت: جشن‌های دهه کرامت در بقاع متبرکه استان فارس با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. 

وی همچنین از برگزاری بیعت حجاب فاطمی توسط خدام خواهر بقاع متبرکه استان در روز میلاد حضرت معصومه(س) با حضرت ام احمد(س) خبر داد و گفت: همچنین در ادامه برنامه‌ها روز بزرگداشت امامزادگان نیز به صورت پخش زنده از شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. 

برترین نشر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید