کد خبر:2879
پ
www.ical

کسی در دولت صدای این ۷ هزار نفر را نمی‌شنود؟

نامه کتابداران به نوبخت: افزایش ۵۰ درصدی امتیازات به بهانه «نهاد عمومی غیر دولتی» بودن به ما تعلق نگرفت / متأسفانه صدای ما به جایی نرسیده

به گزارش پایگاه خبری برترین نشر: با وجود افزایش ۵۰ درصدی فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری این افزایش امتیازات برای کتابداران شاغل نهاد کتابخانه‌های عمومی اعمال نشده است، این موضوع گلایه کتابداران را به دنبال داشته و تاکنون پیگیری‌هایی در این خصوص نیز انجام شده است. تعداد این کتابداران که از حقوق مذکور محروم شده اند، حدود ۷ هزار نفر است.

با وجود افزایش ۵۰ درصدی فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری این افزایش امتیازات برای کتابداران شاغل نهاد کتابخانه‌های عمومی اعمال نشده است، این موضوع گلایه کتابداران را به دنبال داشته و تاکنون پیگیری هایی در این خصوص نیز انجام شده است. تعداد این کتابداران که از حقوق مذکور محروم شده اند، حدود ۷ هزار نفر است.

پیش از این چند نماینده مجلس موضوع را پیگیری کرده و از وزیر ارشاد نیز در این باره سوال کرده بودند. اما گویا این پیگیری ها هم هیچ نتیجه ای تاکنو نداشته.

اخیرا نیز جمعی از کتابداران شاغل در کتابخانه های عمومی کشور یادداشتی خطاب به محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نوشته اند که متن آن به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم رئیس جمهور
با سلام و احترام
ما جمع کثیری از کتابداران شاغل در کتابخانه های عمومی کشور هستیم، که متاسفانه از وضعیت حقوقی مناسبی برخوردار نیستیم. در تازه ترین اجحافی که در حقمان شد، بحث افزایش حقوق ۵۰ درصدی به بهانه «نهاد عمومی غیر دولتی» بودن به کتابداران تعلق نگرفت. این در حالی است که بسیاری از سازمان ها و نهادهای عمومی غیر دولتی و تمام سازمان های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این افزایش حقوق بهره بردند. متأسفانه صدای ما به جایی نرسیده است.

از شما خواهشمندیم ما را یاری کنید و انعکاس صدای ما در دولت محترم باشید، تا بلکه ما هم بتوانیم به حقوق از دست رفته خویش برسیم.

اگر کتاب و مطالعه در فرهنگ سازی کشورمان موضوع فوق العاده مهمی است که هست، آیا کتابداران به عنوان سکانداران کتاب و کتابخوانی نباید از حداقل حقوق برای داشتن انگیزه های متعالی تر برای ارتقاء این فرهنگ برخوردار باشند؟

جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی کشور
۱۷ اردیبهشت ۹۹

برترین نشر
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • یوسف 26 ژوئن 2020 / 02:49
    0 0

    کتابداران کتابخانه های عمومی کشور با حقوق پایین به سختی روزگار سپری می‌کنند و مسئولان هم انگار نه انگار ، خواسته زیادی هم ندارند خواسته شون اینه که میگن با این حقوق پایین نمیشه امرار معاش کرد اندازه بقیه کارمندان ادارات به ما هم حقوق بدن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید