کد خبر:3135
پ
۱۳۹۸۱۲۰۶۱۴۴۰۲۳۷۶۱۹۷۸۶۰۹۴

بودجه صدا و سیما در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟ + عکس

در بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰ آمده است که صدا و سیما هم همچون وزارت ورزش مکلف است درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به خزانه‌داری کشور واریز کند.

به گزارش برترین نشر، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که صبح امروز توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، در بخش ماده واحده بالغ بر ۲۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۸ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال است.

در جزئیات منتشر شده این لایحه بودجه، سهم صدا و سیما هم مشخص شده است که بر اساس آن، برای تولید برنامه‌های صوتی و تصویری از بودجه پیشنهادی، معادل ۲ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان است.

جزئیات این بودجه برای تولید برنامه‌های مختلف در سال ۱۴۰۰ شامل مواردی چون تولید و پخش برنامه برای صداوسیمای مراکز استانی، تولید و تأمین برنامه در بستر فضای مجازی و شبکه‌های تعاملی، تولید و پخش سیمای سراسری و همچنین صدای سراسری است.

برنامه گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای برون‌مرزی و تولید، تأمین، پخش، خبر، گزارش‌ها و مستندات خبری هم در جزئیات این بودجه گنجانده شده است.

ضمن اینکه سازمان صداوسیما همانند وزارت ورزش مکلف شده است که درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را نزد خزانه‌داری کشور واریز کند که این وجه به نسبت ۳۰ به ۷۰ به ترتیب در اختیار وزارت ورزش و صداوسیما قرار می‌گیرد.

گفته می‌شود قرار است تسهیلات ارزی هم برای توسعه کمّی و کیفی برنامه‌های تولیدی، پویانمایی، مستند، فیلم و سریال در اختیار صداوسیما قرار بگیرد. 

جزئیات بیشتر این بودجه خصوصاً سهم سازمان صداوسیما پس از تصویب آن در مجلس شورای اسلامی رسانه‌ای خواهد شد.

برترین نشر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید