کد خبر:3139
پ
۵۳۰۸۶۵۸

جزئیات بودجه ۱۴۰۰| عوارض خروج از کشور در سال آینده ۲۶۴ هزار تومان شد

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ عوارض خروج هر نفر از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش برای زائران حج تمتع و عمره نیز برای سفر های دوم به بعد در نظر گرفته شده است.

به گزارش برترین نشر، بر اساس لایحه بودجه  سال ۱۴۰۰ عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان در سال آینده خواهد بود.

بر این اساس عوارض خروج زائرین حج تمتع و حج عمره برابر با ۱۳۲ هزار تومان تعیین شده است.

خروج زائران عتبات عالیات زائران اربعین مطابق تاریخ تعیین شده در این قانون که از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند، از پرداخت عوارض خروج معاف است اما در سایر ایام سال عوارض خروج هوایی زائران عتبات عالیات ۴۵ هزار تومان عوارض خروج زمینی و دریایی آنها برابر با ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.

علاوه بر این در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برای خروج هر نفر از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش برای زائران حج تمتع و عمره نیز برای سفر های دوم به بعد در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب عوارض خروج از کشور برای سفر دوم ۳۹۶ هزارتومان و برای سفرهای سوم و بیشتر از آن ۵۲۸ هزارتومان تعیین شده است.

زائران اربعین که از تاریخ چهارم شهریورماه سال ۱۴۰۰ تا بیست و دوم  مهرماه سال۱۴۰۰ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج میشوند از پرداخت عوارض خروح معاف هستند.  همچنین عوارض خروج ورزشکاران تیمهای ملی که با مجوز وزارت ورزش و جوانان به مسابقات برون مرزی اعزام میشوند برای هر مرحله خروج، با نرخ عوارض مرحله اول خروج محاسبه و أخذ میشود.

برترین نشر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید